Nadčasové mikádo účesy

Pokud přemýšlíte nad novým účesem, rozhodně dejte šanci mikádu. Mikádo účesy jsou tak nadčasové, že snad nikdy nevyjdou z módy. Nositelka mikádo účesu působí upraveně, elegantně, přitom nikdy ne nudně. I následná úprava vlasů je pro ni velmi snadná.

Co si pod pojmem mikádo účesy můžete představit?

Mikádo je oblíbeným střihem pro krátké, polodlouhé i delší vlasy. I přesto, že existuje více variant tohoto účesu, jeho základ tvoří do stejné roviny zastřižené rovné vlasy. Proč je mikádo tolik oblíbené? Drží nejen potom, co s ním žena čerstvě přijde od holiče. Jeho úprava je snadná i po umytí. Obvykle stačí vlasy vyfoukat a zpevnit lakem.

Jak už jsme zmínili, sluší mikádo střih krátkým i dlouhým vlasům. Dovolit si jej mohou mladé slečny i ženy v nejlepších letech. Polodlouhé i delší vlasy  sestřižené do mikáda jsou snadno upravitelné. Jejich nositelka je může různě splétat a stahovat do culíků. Přirozeně vynikne mikádo účes naplno jen v případě, když má žena vlasy rozpuštěné.

Jaké existují typy mikád?

Mikádo účesy můžeme rozdělit do tří kategorií – pro krátké, polodlouhé a delší vlasy. U klasických mikád končí všechny konečky vlasů ve stejné rovině a jsou vyrovnané do hladka. Dnes už jsou trendy i mikáda s šikmým střihem, prostříháním či zvlněním. Mikáda účesy můžete nosit s ofinou nebo bez ní.

Co potřebují krátká mikáda?

Krátké mikádo účesy potřebují gel nebo minimálně vosk. Krátké vlasy mají tendenci různě létat ze strany na stranu, což je pro dokonale hladké mikádo nežádoucí. Gelem, lakem nebo voskem je budete muset zkrotit. Krátké mikádo vás rozzáří, zvýrazní vaše velké oči nebo výrazné kontury obličeje.

Jak se upravují mikádo účesy u polodlouhých vlasů?

Mikádo účesy pro polodlouhé vlasy jsou o něco méně náročnější na úpravu. Pokud jste majitelkou přirozeně vlnících se vlasů, nejspíš bude nutné sáhnout po žehličce na vlasy. Dnes jsou však v módě i mikáda zvlněná, takže to záleží spíše na vašem rozhodnutí. Větší objem vlasy dostanou, když je vyfoukáte a do jejich konečků nanesete tužidlo.

Vlnité blond mikádo

Retro mikádo účes à la 70tá léta

Mikádo s delšími vlasy vepředu

Velmi krátké mikádo s licousy

krátké černé vlasy gotika

Zdroj: www.hji.co.uk

Zrzavé dlouhé mikádo s ofinou

Krátké blond rozcuchané mikádo

Červený mikádo účes s ofinou

červené vlasy mikádo účes 2019

Zdroj: www.instagram.com/jhair_stylist/

Postupně sestříhané mikádo pro dodání objemu

postupně sestříhané mikádo objem

Zdroj: Anders Palmira/Cutyourhair

Kombinace mikáda (zepředu) a dlouhých vlasů (zezadu)

profi kadeřník černé vlasy účes

Zdroj: www.hji.co.uk

Comments are closed.

error: Content is protected !!